Minik Pehlivanlarımız Kırkpınar’a Hazırlanıyor

20 Haziran 2017 Salı  14:39

Ata sporumuz yağ güreşi sevdirmek ve gelecek nesillerde yeni Başpehlivanlar çıkarmak için alt yapıya büyük önem veren Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü alt boylarda 26 güreşçi ile Kırkpınar’a damga vurmaya hazırlanıyor.

HAFTANIN 7 GÜNÜ İDMAN
Bu yıl katıldıkları 7 ayrı güreş organizasyonunda tam 31 madalya alarak tarih yazan güreşçiler Temmuz ayında yapılacak 656’ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan güreşlerine haftanın 7 günü yaptıkları ağır antrenman programıyla hazırlanıyor. Minik, Teşvik, Tozkoparan, deste ve küçük orta boylarında mücadele eden Döşemealtı Belediyesi’nin minik pehlivanları rakiplerine meydan okuyor.

MADALYA AVCILARI
Bu yıl Döşemealtı Belediyesi güreşlerinde 7, Kumluca’da 4, Demre’de 4, Denizli Kale’de 4, Muratpaşa Belediyesi güreşlerinde 4 ve son olarak Manisa Yunus Emre güreşlerinde 4 olmak üzere tam 31 madalya kazanan alt boylardaki güreşçiler Kırkpınar güreşlerin de de katıldıkları her kategoriden madalya alarak dönmeyi hedefliyor.

GELECEĞİN BAŞPEHLİVANLARI YETİŞİYOR
Antrenör Mustafa Kara haftanın 7 günü antrenman yaptıklarını söyleyerek, “3 gün yağlı antrenman, 1 gün minder, diğer 3 günde kondisyon ve kros ağırlıklı çalışma yapıyoruz. Orhan Okulu, İsmail Koç, Ali Altun, Serkan Serttürk gibi Başpehlivanların Döşemealtı Belediyesi güreş takımında olması ilçede yaşayan gençleri heyecanlandırdı. Takıma girebilmek için birçok minik bizlere başvuruyor. Kurduğumuz takımda geleceğin Başpehlivanları yetişecek. Şuana kadar aldıkları başarılar da bunun göstergesi” diye konuştu.Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Minik-Pehlivanlarimiz-Kirkpinar-a-Hazirlaniyor/95871