Büyükşehir’den Miniklere Göz Taraması

16 Ekim 2017 Pazartesi  12:45

Öğrencilerin göz taramalarını gerçekleştiren Opera Yaşam Hastanesi Doktoru Yasemin Yıldız, öğrencilerle tek tek ilgilenerek problemleri tespit etti. Görme bozukluğu yaşayan öğrencilerin ailelerine bir rapor hazırlayan Dr. Yasemin Yıldız, göz sağlığı konusunda erken teşhisin oldukça önemli olduğunu vurguladı.
 
ERKEN TEŞHİS ÖNEMLİ
Yapılan göz taramalarının ardından problem yaşayan öğrencilerin mutlaka göz doktoruna görünmeleri gerektiğini ifade eden Dr. Yasemin Yıldız, şunları söyledi; “Bu yaş aralığı bizim için çok önemli. Ailelerin fark edemediği problemlerde önleyici rehabilitasyon çözümleri bulunamaz veya müdahale edilmezse kalıcı göz tembelliği ile karşılaşabiliyoruz” dedi.
 
HER ÇOCUK MUAYENE OLMALI
Her çocuğun doğduktan sonra ilk 6 ay, ardından 2-3 yaş aralığında ve ilkokul öncesi dönemde göz muayenesinin yapılması gerektiğini anlatan Dr. Yasemin Yıldız şunları söyledi; “Şimdiye kadar hiç göz muayenesi olmamış bir çocuğun göz ölçümlerini yaparak belirgin bir sıkıntısı varsa bunu tespit edip aileleri uyarıyoruz. Fark edilmeyen ve geç kalınan durumlarda çocuklar ciddi bir görme kaybına uğruyor. Biz yaptığımız taramalarla bu olumsuz durumun önüne geçmeyi amaçlıyoruz”Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Buyuksehir-den-Miniklere-Goz-Taramasi/96359