Okullar Hayat Buluyor

16 Ekim 2017 Pazartesi  14:40

Muratpaşa Belediyesi, Güzeloba İlkokulu, Dilşad Refizade İlkokulu, Ermenek Ortaokulu ve Namık Kemal İlkokulu’nun ardından 75. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde başladığı salon inşaatı sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapmasında inşa edilen salon kısa bir süre sonra hem öğrencilerin hem de mahalle sakinlerini kullanımına açılacak.
 
Spor salonu; proje aşamasından, inşaatına Muratpaşa Belediyesi’nin öz kaynak düzenini içinde gerçekleştirildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce inşa edilen spor salonu 755 metrekare alan üzerine oturuyor. Spor salonunda; 2 soyunma odası, tuvalet, duş, lavabo, engelli tuvaleti, malzeme odası ve antrenör toplantı odası yer alıyor.
 
Eğitim ve öğretim saatleri içinde öğrencilerin yararlanacağı spor salonunu bu saatler dışında okulun da bulunduğu Yüksekalan Mahallesi’nin sakinleri kullanacak.
 
Sporu geniş kitlelere yaymak için Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte tesisleşme hamlesinin başladığı Muratpaşa’da, 3.5 yıla yakın bir zamanda 8 spor tesisi inşaatı tamamlandı. Okullarda inşa edilen 5 spor salonuyla birlikte Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezi, Başkan Uysal göreve geldiğinde ancak yüzde 65’i tamam olan Süleyman Erol Yüzme Havuzu ve Teneffüs Park içindeki Antalya’nın ilk ve tek doğal buz zeminine sahip buz pateni pisti yatırımları gerçekleştirildi.
 
Yeni yatırımlarla birlikte Muratpaşa Belediyesi Kızıltoprak Mahallesi’nde yer alan Antalya’nın en büyük semt spor komplekslerinden biri OYAK Spor Tesisleri’nde kapsamlı bir yenileme çalışması gerçekleştirdi.Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Okullar-Hayat-Buluyor/96360