Başkan Uysal: ‘Cumhuriyet İdeallerini Hayata Geçiriyoruz’

25 Ekim 2017 Çarşamba  17:27

Başkan Uysal’ın “Görüşülebilir olmak ve görüşülebilir kalmak en önemli ilkemizdir” diyerek her Çarşamba düzenlendiği randevusuz görüşme saatlerinde bu hafta, öncelikli hedef kitlesi dezavantajlı bölgelerde yaşayan, sınırlı gelir ve düşük eğitim düzeyine sahip kadınlar olan Kadın Sağlığı Eğitimi Programı’nı başarıyla tamamlayan kadınlara sertifikaları verildi.

KPES NEDİR?
Kısa adı KSEP olan program Türkiye Aile Sağlığı ve Planlama Vakfı (TAPV) tarafından Muratpaşa Belediyesi’nin Soğuksu Mahallesi’nde Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’nde uygulanıyor. 12 kişilik gruplar halinde uygulanan program çerçevesinde ailelerin temel koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi için kadınların sağlık eğitimi gereksinimlerinin karşılanması amaçlanıyor. Antalya’da ilk kez uygulanan ve 12 hafta devam eden programı 3’üncü grup eğitimleri devam ediyor.

CUMHURİYET İDEALİ
İkinci Mezun gruba sertifikalarını takdim eden Başkan Uysal, kadınları kutlarken Muratpaşa Belediyesi’nin Kadın Danışma Merkezleri, Mor Makas, Al Yazma gibi çalışmalarla kadının toplumsal konumunun güçlendirmek konusunda çok önemli sorumluluklar üstlendiğini söyledi. Kadınların bu çalışmalara sahip çıkmasıyla oldukça başarılı sonuçlar aldıklarını aktaran Başkan Uysal, “Bunları başarırken unutmamamız gereken bir şey de bu yıl 94’üncü yılını kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet idealleridir. Biz aslında, Cumhuriyetin kadınlar için öngördüğü geleceği Muratpaşa’da hayata geçirmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Uysal, 28 Ekim Cumartesi günü bu duygu ve düşüncelerle saat 18.00’de Konyaaltı Varyant’tan başlayacak ve sonrasında Cumhuriyet Meydanı’nın da konserlerle Cumhuriyet Bayramını kutlayacaklarını belirterek kadınları aileleriyle kutlamalara davet etti.Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Baskan-Uysal-Cumhuriyet-Ideallerini-Hayata-Geciriyoruz-/96401