Muratpaşa Belediyesi'nden Asansör Denetimleri

19 Aralık 2017 Salı  11:21

Muratpaşa Belediyesi, kent sakinlerine daha sağlıklı ve güvenli yaşam ortamları sunulması için Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi’yle uzun yıllardır gerçekleştirdiği asansör denetimine bu yıl da devam etti.

Denetim sonuçları

Muratpaşa’da 11 aylık dönemde 7 bin 298’i elektrikli olmak üzere 7 bin 358 asansör kontrol edildi. Bu denetimlerde bin 319 asansörde can ve mal güvenliği için yüksek risk taşıyan uygunsuzluklar tespit edildi. Bu kategoride yer alan asansörler ‘kırmızı’ ile etiketlendi. Belirlenen riskler, bina sorumlusuna ve asansör monte edene veya onun yetkili servisine iletildi. Sorumlulardan, belirlenen eksikliklerin 30 gün içinde giderilmesi istendi.

87 asansör can ve mal güvenliği için kusurlu seviyede riski gösteren ‘sarı’ ile etiket alırken 4 bin 632 asansör de hafif kusuru gösteren ‘mavi’ ile etiketlendi. Denetimlerde bin 320 asansör ise can ve mal güvenliği için hiçbir risk taşımadığını gösteren ‘yeşil’ etiket aldı.

Güven sağlıyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, meslek odalarının piyasa aktörleri tarafından yapılabilecek işlerde etkin rol alması çok daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkardığı söyledi. Asansör denetimleri konusunda uzun yıllardır süre gelen işbirliği sonucunda riskli asansör grubunun önemli ölçüde azaldığının altını çizen Başkan Uysal, “Asansör denetimleri konusunda işbirliğimiz güven sağlıyor. Halkımızın can güvenliğini de bu şekilde tesis ediyoruz” dedi.Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Muratpasa-Belediyesi-nden-Asansor-Denetimleri/96562