Vali Karaloğlu'nun 2018 Yılı Müjdesi

20 Aralık 2017 Çarşamba  11:13

Vali Münir Karaloğlu, Antalya Kongre Bürosu’nun her yıl yayınladığı Antalya kongre turizmini yurt dışı kongre fuarlarında tanıtacak olan "Meeting & Incentive Guide 2018" kataloğunu’nun basın tanıtımı toplantısına katıldı.

Antalya Kongre Bürosu'nun her yıl yayınladığı Antalya kongre turizmini yurt dışı kongre fuarlarında tanıtacak olan "Meeting & Incentive Guide 2018" kataloğunun tanıtım toplantısına, Vali Münir Karaloğlu, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel ve bazı turizmciler katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Münir Karaloğlu, Antalya'nın turizmi bilen bir turizm şehri olduğunun altını çizdi. Antalya'da turizmi deniz, kum ve güneşe mahkûm etmenin yanlış olduğunu belirten Vali Karaloğlu, "Antalya'nın sağlık, spor eğitim, kongre, doğa, kültür, kırsal hangisi sayarsanız sayın kış turizmi orada iddialı olabilecek potansiyele sahiptir. Antalya'da geçmiş yıllarda kongre ile ilgilide büro ihtiyacından yola çıkılarak büro oluşturulmuştur. Yapılan çalışmaların hafife alınmaması gerekir." diye konuştu.

14 MİLYON TURİST BEKLENİYOR

2017'de turizmde yaraların sarıldığı bir yıl olduğunu kaydeden Vali Münir Karaloğlu, "Rakamlarımız 10 milyonu geçti. Ama daha fazla olmalı. 2018 yılında 13 – 14 milyon bandında bitireceğiz. Tüm zamanların rekoru gelecek Antalya için. Bu çalışmalarda bunu desteklemiş olacak" ifadelerine yer verdi.

Perge'de kazı ve restorasyon çalışmalarının devam ettiğini bildiren Vali Karaloğlu, stadyum ve tiyatro alanının gelecek dönemde etkin olarak faaliyetlerde kullanılacağını açıkladı.

"200 BİNE YAKIN KONGRE İÇİN KOLTUK"

Antalya'da turizm sezonunun uzatılmasından bahsedildiğini aktaran Vali Karaloğlu, "Kongreler haziranda, eylülde olmuyor. Kongre tarihi sonbaharın sonundan başlar, ilkbaharın ilk çeyreğinde biter. Yaz sezonunda kongre yok. Sezonu uzatmak için elimizde en güçlü enstrümanlardan biri kongredir. Elimiz de 200 bine yakın koltuk kapasitemiz var. Yüzlerce salonumuz var. Elimizde Avrupa'nın en büyük EXPO'daki 5 bin kişilik salonumuz var. Belediyelerimizin salonları var. Tamamını birleştirdiğimizde Antalya'nın çok güçlü kongre potansiyeli, var.Antalya'nın tecrübesi de var. G20'yi EXPO'yu başarıyla yaptık. 'Kongre böyle olur' dedirtecek bir şehirden bahsediyoruz. Mutlaka tanıtım yapmak, materyal oluşturmak gerekiyor. Olması gereken tesislerin bir kısmı burada yok. O üyelikleri tamamlayarak daha doyurucu katalogla seneye piyasaya çıkarız diye bekliyorum." dedi.

"2020 KONGRELERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Kongre turizmi kapsamında uluslararası kongreleri almanın kolay olmadığından yakınan Vali Karaloğlu,"Kongre turizminde 3 sene sonrasının çalışmasını yapıyorsun. Geleceğin çalışmasını yapıyoruz, şuan 2020' de alabileceğimiz kongreler için mücadele veriyoruz. Zor bir alan çalışılması gereken bir alan" dedi.

 Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Vali-Karaloglu-nun-2018-Yili-Mujdesi/96564