CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak'tan Açıklamaya Tepki

8 Mayıs 2018 Salı  22:24

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK, ANTALYASPOR’U PROTESTO ETTİ
BUDAK: “SİZ İSTEMESENİZ DE BİZ İZMİR MARŞI’NI SÖYLEYECEĞİZ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Gençlerbirliği-Antalyaspor maçında söylenen İzmir Marşı nedeniyle Antalyaspor yönetiminin yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Budak, açıklamanın, “acz ve utanç” kaynağı olduğunu belirterek, “Siz isteseniz de istemeseniz de biz göğsümüzü gere gere ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa’ diye haykırmaya devam edeceğiz” dedi.
Budak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Gençlerbirliği-Antalyaspor maçında tribünlerde coşkuyla söylenen İzmir Marşı nedense Antalyaspor yönetimini rahatsız etmiştir. O kadar rahatsız olmuşlar ki utanmadan ‘söylenmesi hoş değil’ diye açıklama yapacak kadar konuyu ileri götürmüşlerdir.
Kendilerine sormak istiyorum, İzmir Marşı neden sizi bu kadar rahatsız etmektedir? Açıkça ifade edin, siz İzmir Marşı’ndan mı yoksa o marşı büyük bir gururla söyleyen taraftarlarımızın ve yurttaşlarımızın içindeki Atatürk sevgisinden mi rahatsız oluyorsunuz? Eğer Atatürk sevgisinden, Atatürk ilke ve devrimlerinden rahatsız olmuyorsanız, maçlarda, sokaklarda, meydanlarda hep birlikte İzmir Marşı’nı söylemeye var mısınız?
Bilinmelidir ki Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkenin kurucusu, ortak değeri, minnet ve şükranla andığımız önderidir. Hiçbir güç, hiçbir baskı ortamı ona olan sevgimizi eksiltmeyeceği gibi aksine daha da güçlenmesine neden olacaktır.
Siz isteseniz de istemeseniz de biz o tribünlerde göğsümüzü gere gere ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ diye haykırmaya devam edeceğiz. Bu kadar acz dolu, utanç kaynağı bir açıklamaya imza atacak kadar kendini kaybetmiş Antalyaspor yönetimini şiddetle protesto ediyorum.”Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/CHP-Genel-Baskan-Yardimcisi-Budak-tan-Aciklamaya-Tepki/96939