ATAV, Perge’de Etkinlikler Düzenleyecek

19 Haziran 2018 Salı  08:13


Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Gül Ege, Perge Antik Kenti’nde yapılan kazı çalışmalarını, Kazı Başkanı Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel ve Profesör Doktor Nevzat Çevik ile birlikte yerinde inceledi.
Perge’yi ziyaret eden ATAV Başkanı Gül Ege ve yönetim kurulu üyeleri, kazı çalışmaları hakkında bilgi aldı.
“Çalışmalar, Disiplinli Bir Şekilde Devam Ediyor”
Kazı çalışmaları hakkında bilgi veren Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel, “Perge’nin 2018 yılı ilan edilmesinin ardından Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’nun önerisiyle başlayan kazı çalışmaları kapsamında özellikle Doğu caddeye ağırlık verildi. Batı caddesinde ise yapılan resterasyon çalışmalarının ardından çalışmalar disiplinli bir şekilde devam ediyor. Güney caddesinde de su kanalı çalışmalarına ağırlık verdik” dedi.
ATAV, Perge’de Etkinlikler Düzenleyecek
Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege ise dünyanın ilk kadın belediye başkanı Plancia Magna’nın anıt mezarının 5 basamaklı podyumunun ortaya çıkmasının kendilerini heycanlandırdıklarını belirterek, şöyle devam etti: “ATAV, Perge yılı kapsamında yönetim kurulu olarak yapacağı aktivitelerde Perge’yi öncelikleri arasına aldı. Perge Antik Kenti’nin uluslararası platformda hak ettiği yeri alması için, Antalya Valiliği ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yaptığı ve yapacağı çalışmalara, katkımız artarak devam etmektedir. Biz bugün aynı zamanda ATAV’ın Perge’de gerçekleştireceği etkinlikler için mekan incelemesi yaptık, yakın zamanda halkımızın ve şehre gelen ziyaretçilerin de davetli olacağı “Perge Yılı Etkinlik Takvimi”mizi açıklayacağız.”
ATAV  Yönetim Kurulu Üyeleri , kazı ekibine; Antalya Tanıtım Vakfı’nın tişörtlerini ve vakfın logosunun yer aldığı şapkaları  dağıttı. İşçiler, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, ziyaretin sık sık gerçekleşmesini istediklerini dile getirdi.Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/ATAV-Perge-de-Etkinlikler-Duzenleyecek/97040