Amatör Spor Kulüplerine 313 Bin Liralık Nakdi Yardım

20 Haziran 2018 Çarşamba  10:46


Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Antalya Kültür Merkezi Perge Salonunda gerçekleştirilen  313 bin TL. tutarında dağıtılan nakdi yardım törenine Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, AGSİM İlÇE Müdürleri, Futbol İl Temsilcisi İsmail Şener  ve Futbol Kulüpleri temsilcileri katıldı.
Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, “Sporun gelişimi için alt yapıda  yatırım yapmanın önemini vurguladı. Antalya’da faaliyet gösteren Amatör spor kulüplerine yardım ve destekten dolayı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na teşekkürlerini” sundu.
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, “2017-2018 futbol sezonunda 350 amatör futbol kulübümüze 4 bine yakın spor malzemesi desteği yaptıklarını bugün ise, 313 bin TL. tutarında nakdi yardımla 57  amatör spor kulübüne ulaştıklarını” söyledi. Amatör Spor kulüplerinin, sporun gelişmesine ve sağlıklı bir gençlik yetişmesine çok önemli katkılar sunduğuna dikkat çeken Hacıcaferoğlu, “Amatörlük yalın haliyle insanlığın ruh halidir, sevmektir,paylaşmak, öğrenmektir insanlığın tüm niteliklerini sergileyen bir okuldur aslında, bu okullarda gençlerimiz güçlü sporcular olarak yetişiyor” dedi. Hacıcaferoğlu, Amatör kulüplerinin zor şartlarda  ve özveriyle hizmet verdiklerini bildiklerini ve spor kulüplerinin sorunlarının takipçisi olduklarını belirtti.

 Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Amator-Spor-Kuluplerine-313-Bin-Liralik-Nakdi-Yardim/97041