Başkan Uysal Büyükşehir İçin 15 Ekim'de Resmen Aday

9 Ekim 2018 Salı  19:30

Adaylık baş vurusu için  15 ekim tarihini açıklayan   Başkan Uysal’dan, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı yorumu: ‘Öncelikle mazlum ve mağdurlar için adayım’ dedi.
Başkan Uysal  öncelikle bugüne kadar sahip çıkılmayan, sesini duyuramayan mazlum ve mağdurlar için yola çıktığını vurguladı.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eylül ayı içinde resmi açılışı yapılan Münir Özkul Sosyal Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni’ni ziyaret etti. Başkan Uysal, burada yaptığı açıklamada; sosyal kreşler, eğitim bilgi merkezleri, gençlik eğitim merkezi MURGEM’le birlikte sosyal yardım ağı, engelli hizmetleri, evde bakım hizmetleri, Yaşlı Evleri, Al Yazma, Mor Makas gibi kadınlara yönelik çalışmalarla bir anlayışın temsilcisi olduklarını söyledi.
Muratpaşa’da hayata geçirdikleri bu anlayışı bütün Antalya’ya yaymak için yola çıktığını söyleyen Başkan Uysal; “Öncelikle bugüne kadar, sahip çıkılmayan, sesini duyuramayan mazlum ve mağdurlar için Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığına 15 Ekim Pazartesi saat 11.00’de başvuruda bulunacağım” şeklinde konuştu. Başkan Uysal şöyle devam etti:
“Parası olmadığı için üniversiteye hazırlanamayan gençler, sosyal yaşama katılamayan engelliler, emekli olduktan sonra unutulan yaşlılar, asgari ücretle çalıştığı için çocuğunu kreşe gönderemeyen anneler ve şiddet gören kadınlar kısaca Antalya’daki mazlum ve mağdurlar için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talibim. Partim aday gösterir, halkımız da uygun görür seçerse, 19 ilçemizde yeteri kadar üniversiteye hazırlık kursu, kreş, yaşlı evi, engelsiz kafe, aşevi ve evde bakım hizmet merkezi açmak, turistin şehir
içine girdiği, 12 aya yayılan turizm, Antalya tarımının ihracattan daha fazla pay almasını sağlamak ve Antalya’mızın ekonomisini büyütmek için geliyorum.”dedi.
GÖZLER CHP GENEL MERKEZİN'DE
Konyaaltı Belediye başkanı Muhittin Böceğin geçtiğimiz Pazar günü gazetecilere Genel Başkanımız Kılınçdaroğlu 15 Ekim'de CHP Antalya Büyükşehir belediye başkanı adayı olarak benim ismimi açıklayacak şeklindeki açıklaması sonrası aynı tarihte Muratpaşa Belediye başkanı Ümit Uysalın  resmen adaylık için Başvuruda bulunacağını açıklaması sonrası bu konuda CHP Antalya il başkanlığı  hiçbir açıklamada bulunmayınca,  Antalya'da  CHP genel merkezinin bir açıklama yaparak adaylar için takvim süresini duyurması bekleniyor.Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Baskan-Uysal-Buyuksehir-Icin-15-Ekim-de-Resmen-Aday/97187