KKTC Bakanı Özyiğit'den Antalya Valisine Ziyaret

27 Ekim 2018 Cumartesi  11:24

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Vali Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Özyiğit, Vali Münir Karaoğlu’na KKTC’ de eğitim sistemi üzerinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Bakan Özyiğit, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la bir araya gelerek eğitim alanında ön hazırlık yaptıklarını ve 2023 Milli Eğitim hedefleri için fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti. Amaçlarının KKTC ile Türk Cumhuriyeti’nin birlikte uyum içinde çalışabilmesi olduğunu vurgulayan Bakan Cemal Özyiğit, “İki hükümette iş birliğini güçlendirmeli, aynı dil, din ve geleneğe sahip toplumlar olarak dünyaya bir bütün içinde ulaşabilmeliyiz” dedi.
KKTC’nin amacının sadece üniversite sayılarını arttırmak olmadığını, kalitesini de arttırarak öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek istediklerini belirten Bakan Özyiğit, “19 Üniversitemiz, 100 bin öğrencimiz var. 55 bin dolayında Türkiye’den, 35 bin dolayında da Ortadoğu ve Afrika’dan gelen, 10 bin dolayında da kendi öğrencimiz var. Üniversitelerimizin sayısal olarak sosyoekonomik yapımıza büyük katkıları var" şeklinde konuştu.
Bakan Cemal Özyiğit’in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten, Vali Münir Karaloğlu, Bakan Özyiğit’e Döşemealtı el dokuması halısı takdim ederken, Bakan Özyiğit ise Kıbrıslı kadınlar tarafından ipek kozasından yapılan tepsiyi Vali Karaloğlu’na hediye etti.Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/KKTC-Bakani-Ozyigit-den-Antalya-Valisine-Ziyaret/97213