Antalya Emniyet Müdürü Ulucan'dan Yeni yıl Mesajı

30 Aralık 2018 Pazar  20:24

Emniyet Müdürü Ulucanın Kutlama Mesajı :
 
Yeni bir yıl; yenilenen, tazelenen ve güçlenen bir yaşam dönümü ve habercisidir. Her geçen zaman dilimi, geçmişin değerlendirilmesi fırsatını da içinde taşır. Geçmişe dair yapılan muhasebe ve buradan çıkardığımız değerlendirmeler gelecek adına daha sağlıklı, daha doğru kararların alınmasına, planlamaların yapılmasına vesile olmalıdır.
 
Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak 2018 yılının muhasebesini yaparken, 2019 yılında Antalya’nın daha güvenli bir kent olması adına yapacağımız hizmetlerde, yürüteceğimiz projelerde aynı şevk ve azimle, zaman mefhumu gözetmeksizin enerjimizi ilimiz ve ülkemiz için en verimli şekilde değerlendirmeye çalışarak, ülkemizin huzur ve güvenliğine kastedecek saldırılara, yasadışı her türlü oluşum ve yapılanmalara karşı bugüne kadar yürüttüğümüz kararlı mücadelemizi 2019 yılında da aynı inanç, azim ve kararlılıkla sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.  Şüphesiz bu mücadeledeki en büyük gücümüz ve motivasyon kaynağımız vatandaşlarımızın bizlere verdiği destektir.
 
Emniyet Müdürlüğü olarak; hizmetin en iyisine layık olan Antalyalı vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla, yılın 365 günü olduğu gibi 24 saat görev başında olacağımız yeni yılda da, halkımızın karşılaşacağı her türlü asayiş, güvenlik, terör ve trafik olayları ile ilgili ihbar, şikâyet ve yardım talepleriniz için 112 Acil Çağrı Merkezinin yönlendirdiği 155 Polis İmdat telefonu her an hizmetinizde olacaktır.
 
İlimizde, yılbaşı gecesinde de hiçbir üzücü olayın yaşanmaması için, her zaman olması gerektiği gibi vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını, alkollü şekilde direksiyon başına geçmemelerini, #ÖlümleTOKAlaşma diyerek ön ve arka koltukta emniyet kemerlerini takma konusunda hassas davranmalarını, sağlık ve güvenlikleri için çalışan görevlilerimizin yönlendirmelerine destek sağlayarak yardımcı olmalarını özellikle rica ediyor ve “Lütfen, soruna değil çözüme ortak olunuz” diyoruz.
 
Unutulmamalıdır ki; bir anlık hata, dikkatsizlik ve öfke sonrası meydana gelen olaylar sonucunda, vatandaşlarımız ya hayatlarını kaybetmekte, ya da engelli durumuna gelmekte ve nihayetinde bütün bir  aileyi ve kendi hayatlarını ömür boyu etkileyen olumsuzluklar ile karşı karşıya kalmaktadırlar.
 
Vatandaşlarımızın hayatlarının, can ve mal güvenliğinin bizim için çok önemli ve değerli olduğunu, Emniyet Teşkilatı olarak varlık sebebimizin de zaten bu olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.
 
Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan Antalya’da, yeni bir yılı siz değerli Antalya’lı hemşerilerimle birlikte karşılamanın sevincini paylaşıyor, bu vesile ile; vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ederek, büyük umutlarla karşıladığımız 2019 yılının ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, huzur, barış, refah, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, toplumsal hayatımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hakim olması dileklerimle, hizmet etmekten onur duyduğum saygıdeğer Antalya halkının ve ilimize gelen misafirlerimizin yeni yılını en içten duygularımla kutluyorum.
 
 Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Antalya-Emniyet-Muduru-Ulucan-dan-Yeni-yil-Mesaji/97301