Antalya'da Fırtına ,Hortum,Yağmur ve Dolu Yıktı Geçti

24 Ocak 2019 Perşembe  17:08

Çarşamba gecesi Şiddetini artırarak devam eden Fırtına Antalya merkezde ve Korkuteli ,Kemer,Kumluca Finike ilçelerinde maddi hasarlara yol açarken bir kişi öldü 20'ye yakın yaralanan oldu.
Antalya'da olumsuz hava şartları etkili olurken can ve mal kaybına sebeb oldu.
Deniz ulaşımın tamamen dururken Fırtına nedeniyle hava ulaşımında aksamalar yaşandı bazı kara yollarında trafik güvenlik açısından durdurulurken Seralarda ağır hasar yaşandı.
Perşembe öğleden sonra Fırtınayla birlikte şiddetli doluda hayatı felce uğrattı .
Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Bayatbademleri Mahallesi'nde dolu ve şiddetli yağmur etkili oldu. Korkuteli-Antalya karayolunda aşırı yağışlar nedeniyle kaya parçası düşmesi sonucu yol ulaşıma kapanırken, geliş ve gidiş tek şeritten sağlanıyor.
Bayatbademleri Mahallesi'ne yağan dolu ve kar nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı b. Şiddetli yağış nedeniyle biriken sular mahalleye giden yolu ulaşıma kapattı. Korkuteli Belediyesi ekipleri iş makineleriyle bölgeye yönlendirilerek, çalışmaya başladı.
Karayoluna kara parçası düştü
Korkuteli-Antalya karayolunun Cehennem Deresi mevkisinde yola kaya parçası düştü. Sabaha karşı yaşanan olayın ardından trafiğin tek şeritten sağlandığı karayolunda önlem alındı. Kaya parçasının kaldırılması için çalışma başlatıldı.
Antalya'nın Finike-Kumluca sahil karayolunda oluşan hortumda 11 kişi yaralandı. Bazı binalar ile araçlar zarar gördü.
Öğlen saat 13.00 sıralarında Finike-Kumluca karayolunda başlayan hortum, portakal bahçelerine ve seyir halindeki araçlara zarar verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Finike Hizmet Birimi binası ile parkta bulunan 30 araç kullanılamaz hale gelirken,
olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Hortum sırasında seralarda çalışırken yaralanan 5 kişi Finike Devlet Hastanesinde, 6 kişi ise Kumluca Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Antalya-da-Firtina-Hortum-Yagmur-ve-Dolu-Yikti-Gecti/97350