Mehmet Kesim Yazdı :Annem Hacı Lütfiye Kesim'in Ardından

28 Aralık 2019 Cumartesi  12:14

             İşte Mehmet Kesim'in duygu dolu köşe yazısı

   
Annem Hacı Lütfiye Kesim'in Ardından

İnsanın sevdiklerinden, dostlarından hele aile fertlerinden, büyüklerinden birini kaybetmenin üzüntüsünü, acısını sanırım tarif etmeme, anlatmama gerek yok.  

2015 yılında ailemizin direği koca çınarımız babam Hacı Reşit Kesim’i kaybettiğimizde aynı üzüntü ve kederi yaşarken duygularımı köşe yazımla  sizlerle paylaşarak tarihe not düşmüştüm.
Aradan 4 yıl geçti bu kez rahatsızlık sebebiyle Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesinde 45 güne yakın yoğun bakımda hayata tutunma mücadelesi veren 90 yaşındaki annem Hacı Lütfiye Kesim’i kaybetmenin üzüntüsünü kederini yaşıyoruz.
İki hafta önce kaybettiğimiz  ve toprağa verdiğimiz annem Hacı Lütfiye Kesim için Akdeniz Tıp fakültesinde yoğun bakımda  tüm imkanlarıyla  hayata döndürebilmek için büyük bir samimiyet  ve sorumluluk içerisinde tıbbi olarak tüm imkanları kullanan değerli hocalara ve tüm personele ailem adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.
Cenaze hizmetleriyle ilgili  Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesinin  ilgili müdürlerine ,personeline ,annemin cenazesine bizzat katılarak cenaze namazını kıldıran Antalya İl Müftümüz Osman Artan'a  ailem adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Bu kederli, bu acı günümüzün başladığı andan itibaren cenaze töreninde, defnedilirken, rahmetli babamın ismini taşıyan Hacı Reşit Kesim Apartmanı’nın arkasına kurduğumuz taziye çadırında ve yemekli mevlidimizde , taziye evimizde  günlerdir geceli gündüzlü bizleri  bir an olsun yalnız bırakmayan isimlerini teker teker yazmaya kalksam sayfaların almayacağı; iş dünyasından bürokratına, belediye başkanlarından Milletvekillerine ,İl başkanlarına,siyasetçisinden sivil toplum kuruluşu yöneticilerine ,başkanlarına, emniyet ve yargı mensuplarına Antalya esnafına,sanatçı basın mensubu ve yazar meslektaşlarıma ,tüm dostlara, akrabalarıma  çok teşekkür ediyorum.
 
Yurt dışından, yurt içinden bizzat gelen, mazereti olup taziye dileklerini telefonla ve mesajla bildiren tüm dostlarıma da ayrıca çok teşekkür ediyorum.
 
Bizim hayat felsefemizde, yaşamımızda, her anımızda farklı bir yeri olan,  hep aile fertlerimizin ,bizim iyiliğimizi isteyen Kesim ve   Manavoğlu  ailesinin hayattaki en yaşlı büyüğü olan   annem  Hacı Lütfiye  Kesim’i bir kez daha rahmetle saygıyla özlemle anıyorum.
 
 Allah rahmet eylesin  Cennet mekanı olsun  
 
Tüm sevenlerinden dostlarından dualarını eksik etmemeleri dileği ile şahsım ailem ve yakınlarımız adına bizimle olan herkese sonsuz teşekkürlerle şükranlarımı sunuyorum. Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/Mehmet-Kesim-Yazdi-Annem-Haci-Lutfiye-Kesim-in-Ardindan/97793