3 Bakandan Manavgat'ta orman yangınlarıyla ilgili açıklama

29 Temmuz 2021 Perşembe  17:14

Tarım ve Orman Bakanı Bekir  Pakdemirli 183 vatandaşımız bu yangınlardan etkilendi, Manavgat Devlet Hastanesi'ndeki 10 entübe hastamız tedbir amaçlı başka hastanelere sevk edildi. Antalya'da 3 can kaybımız var.
3 uçak, 38 helikopter, 472 arazöz ve 4 bin personelle yangınlarla mücadele ediyoruz. Güvercinlik'te bir otelin boşaltılması söz konusu oldu ve tahliye başladı.
Yangınların sebebiyle ilgili çok yönlü soruşturma ve araştırma ilgili kolluk kuvvetleri ve adli mercilerle yapılıyor.
Hasarlarla ilgili ilk tespitlerimize göre 150 büyükbaş, bin küçükbaş, 6 bin dekar tarım arazisi ve 500 dekar ağırlıklı muz serasında zarar var.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum Yangının söndürüldüğü alanlarda hasar tespit çalışmalarını başlattık. 76 yapı, 155 bağımsız bölüm incelendi. 77 bağımsız bölümün yanarak kullanılmaz hale geldiği tespit edildi. Yangından etkilenen vatandaşlarımıza gerekli destekleri vererek, yaralarını saracağız. Devletin tüm imkanları Antalya'mız için, Manavgat'ımız için seferber edilmiş durumda. Tüm ekiplerimiz sahalarda.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu
Vatandaşlarımızın bu zor gününde yanında olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm birimlerimiz bu yangınların neden çıktığıyla ilgili gerekli soruşturmayı yapıyor. Manavgat bölgesi en çok etkilenen yer  olduğu için merkezi burada kurduk. Vatandaşlarımıza yardımları zamanında ulaştırmak için AFAD'ın koordinasyonunda bir lojistik merkezi oluşturuldu. AFAD ve Kızılay bu yardımların ulaştırılması konusunda gerekli çalışmaları yapıyor. Sayfa Adresi: http://buyukantalya.com/haber/3-Bakandan-Manavgat-ta-orman-yanginlariyla-ilgili-aciklama/99956