Antalyaspor'lu Olmak.....
Mehmet KESİM

İnsanın doğup, büyüdüğü ,yaşadığı veya ekmeğini kazandığı şehre madden olmasa bile manen borcu olduğuna inanıyorum.
Hele bu şehir ANTALYA  ise bu manevi borcun dahada büyük olduğunu belirtmek isterim.

Bu duygu kalben ve ruhen yaşamakla oluyor. Ben buna göre tavrımı koyar buna göre yaşarım.
ÇÜNKÜ BEN  ANTALYA'LIYIM, ANTALYASPORLU'YUM.
Bundan da gurur duyarak yaşıyorum.
Edebiyat alanında yaptığım çalışmalarda  ve gazetecilik mesleğimde 30 yıl geride kalırken bu duygularım hep ön planda olmuştur.
Tirajı 1  Milyonun üzerinde iken bölge temsilciliğini yaptığım Sabah Gazetesinde ,kurucusu olup  şirket ve RTÜK haklarını İstanbul'lu iş adamına satıncaya kadar 15 yıl boyunca yönettiğim  Antalya'nın ilk yerel televizyon kanalı  07 Televizyon,07 Radyo ,07 Gazetesinde , yine kurucusu olduğum 9 Yılı geride bıraktığımız Byturco Medya  grubunda  yer alan 5 İnternet gazetemizden Byturco.com, Buyukantalya.com, Antalyagecegunduz.com  İnternet gazetelerimizde Antalya'mın ve Antalyaspor'umun  menfaatleri başarısı, benim için önceliklidir.
  ÇÜNKÜ BEN  ANTALYA'LIYIM, ANTALYASPORLU'YUM. 
2003 yılında  gazete manşetlerinde ''Bir avuç kahraman ''olarak yer alan  Süleyman Arslan başkanlığındaki  Antalyaspor yönetiminde, yönetim kurulu üyesi olarak aktif bir görevle yer alarak hizmet verdiğim günler , diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte benim için çok ayrı çok özel keyifle, başarılı çalışmalarla , anılarla dolu günlerdir.

Değerli dostlar, sevgili taraftarlar Antalyaspor'umuzun içinde bulunduğu kritik süreci hepimiz biliyor ve yaşıyoruz.
Bence Antalyaspor için gün bugündür.
 Bence hepimize  Antalyaspor sevdalılarına bugün çok önemli  bir görev düşüyor.
Gün birlik beraberlik ,gün dostluk ,kardeşlik, birlikte  hareket edip Antalyaspor camiasına pozitif enerji yayma günü olmalıdır.
Ne yeni ne eski yöneticiler ,taraftarlar Antalyaspora gönül vermiş herkes kırgınlığı küskünlüğü,iç hesaplaşmayı,kavgayı,kini,nefreti,geride bırakmalıdır.
Bence bu hesaplaşmayı zamanı gelince  kongreye bırakmalıdırlar.
Şu an Antalyasporun takımıyla hocasıyla,yöneticisiyle ,taraftarıyla morale ihtiyacı var.
Zaferler moralle gelir.
Başarı motivasyonla elde edilir .
Lafı fazla uzatmak istemiyorum ,şu an baltalar gömülmelidir,kılıçlar kınına sokulmalıdır.
Kavganın ,eleştirinin,kibrin,insanlara hakaret ederek ,sözlü düellonun kimseye faydası olamaz..
Kin nefret kusarak insanları hor görerek ,aşağılıyarak Antalyaspor bugünkü durumundan kurtulamaz..
Antalyaspor tarihinde görülmemiş hak ve yönetim yetkisi verilen bugün Antalyasporumuzun tüm sportif faaliyetlerinde söz hakkı ve sorumluluğu olan Antalyaspor  A.Ş, Antalyaspor Kulübü Derneği,
Antalyaspor Vakfı,Antalyaspor Sportif A.Ş. de Başkan koltuğunda oturan Ali Şafak Öztürk ve babası Fikret Öztürk  bugünden itibaren camiadaki herkesi dost   ve ''ANTALYASPOR SEVDALISI ''olarak görerek  yönetim kurulu üyeleri ile birlikte  ANTALYASPOR için yeni bir dönem başlatmalıdırlar..
Aynı çağrıyı Antalya'nın   siyasilerine ,İş dünyasına ,STK'larına.,bürokratlarına'
 da yapıyorum.
Antalyapor için başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Tüm Antalya Milletvekilleri,Büyükşehir  belediye başkanı Muhittin Böcek ,Kepez Belediye başkanı Hakan Tütüncü,Muratpaşa belediye başkanı Ümit Uysal ve diğer ilçe belediye başkanlarımız ,siyasi parti başkanları, ATSO,AESOB,diğer STK'lar, turizmciler,işadamları,esnaf,taraftarlar kısaca Antalya'nın ekmeğini yiyen nefesini soluyan herkes şu dönemde ANTALYASPOR için birlik beraberlik 
mesajlarıyla ''Başarı Seferberliği'' ilan edilmelidir.
Bu şehirde geçici bir sürede olsa  atanmış olarak görev yapan tüm bürokratların başta Antalya Valisi Münir Karaloğlu olmak üzere herkesin  Antalyaspor için aynı samimi duygular içerisinde olacağına inanıyorum.
Köşemden Antalyaspor'umuzu Denizli deplasmanında yanlız bırakmayacak ,ellerinde biletleri hazır  ''takımımızın kazanacağına cani gönülden inandığımız ''taraftarlarımızı selamlamak istiyorum..
GÜN ANTALYASPOR İÇİN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜDÜR.
GÜN ANTALYASPORLU OLMANIN GURURUYLA  SADECE BAŞARININ HESABINI PLANINI YAPMA GÜNÜDÜR....

GÜN ANTALYASPOR'LU OLMAK GÜNÜDÜR.......

mehmetkesim@byturco.comSayfa Adresi: http://buyukantalya.com/yazar/Antalyaspor-lu-Olmak-/112043