Günün Haberleri Giris Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye Iletisim Son Dakika Ekle RSS
     
   
     
 
ANA SAYFA GÜNDEM POLİTİKA SPOR EKONOMİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR & SANAT YAŞAM TURİZM POLİS-ADLİYE EĞİTİM
   
  PTT'nin Lara'daki Kampı, İhaleyle satışta  
 
   
  Başkan Uysal :Yeşilay'ın Her türlü bağımlılığa karşı Mücadelesine destek olacağız  
 
   
  Düden Çayındaki Kirliliğe Sebeb Olan Tesislere Ceza  
 
   
  İlk Aşı Olanlardan Rektör Prof. Dr. Özkan'dan Aşı Tavsiyesi  
 
   
  Kitap Severlere Duyuru : E-Kitap koleksiyonu okurlarını bekliyor  
 
 
Başkan Uysal, projelerini tanıttı
Başkan Uysal, projelerini tanıttı
 
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıyla yeni dönem projelerini tanıttı.
 
6 Mart 2019 Çarşamba - 10:59

Başkan Uysal, “Muratpaşa’da kadın, engelli, çocuk, genç, yaşlı tüm komşularımıza eğitimden sağlığa, sosyal hayattan istihdama kadar her alanda eşit bir şekilde sunduğumuz hizmetlerle bir yaşam standardı oluşturmaya çalıştık. Bu hizmetlerimizi kesintisiz ve artırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.
Başkan Uysal’ın 5 yıllık hizmet dönemini değerlendirip gelecek dönem projelerini açıkladığı tanıtım toplantısı Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek’in yanı sıra ilçe belediye başkan adayları, CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Aydın Özer, Cavit Arı, Rafet Zeybek, CHP ve İYİ Parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendikalardan çok sayıda temsilci katıldı.
 Salona eşi Ümran Uysal’a birlikte geldi. Muratpaşalıların büyük sevgi gösterisinde bulunduğu Başkan Uysal, yürümekte zorlandı.
BİRLİKTE YAPARIZ
Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın hep birlikte okunmasıyla başlayan toplantıda Başkan Uysal, sahneye ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkan adayı Böcek’i davet etti.  Her iki başkan kucaklaşarak birbirini selamdı ve Böcek’in sadece “Ben sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız” diyerek tamamladığı konuşması büyük alkış aldı. Başkanlar sonrasında birbirlerini ellerini kaldırarak Türkan Şoray Kültür Merkezi’ni selamladı.
HİZMET STANDARDI
Başkan Uysal, tanıtım toplantısında önce geçmiş 5 yıl içinde yaptığı hizmetleri anlattı ardından gelecek dönem projelerini paylaştı. Muratpaşa’da 5 yıl içinde temel belediyecilik, sosyal belediyecilik ve ‘komşulaşma ve kardeşleşme’ olarak ifadesini bulan hizmet alanlarında bir standardı oluşturmak için mücadele ettiklerini söyledi. Bugün bunu başarmış olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Uysal, “Fast food yaklaşımlarla bir kamu yönetimi icrası mümkün değil. Çılgın projelere gerek yok. Akılcı projelere, insanlarını hayatını değiştiren projelere ihtiyacımız var. Bir kule dikmekle hayat değişmez. Unutmamalıyız ki, paramız yani belediyelerin bütçesi hayatının değiştirilmesini isteyen insanlardan geliyor” diye konuştu.  
Gelecek 5 yılda Muratpaşa Belediyesi’nin hizmet ve projelerinin çerçevesini yine bu anlayışın çizeceğini belirten Başkan Uysal, “Yapacağız işler felsefenin devamıdır” dedi. Belediyelerin bir ‘şapkadan tavşan çıkarma’ mecrası olmadığının altını çizen Başkan Uysal, hedeflerinin toplumun tamamıyla bir sosyal kalkınma olduğunu söyledi. Başkan Uysal, “Muratpaşa’da kadın, engelli, çocuk, genç, yaşlı tüm komşularımıza eğitimden sağlığa, sosyal hayattan istihdama kadar her alanda eşit bir şekilde sunduğumuz hizmetlerle bir yaşam standardı oluşturmaya çalıştık. Bu hizmetlerimizi kesintisiz ve artırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.
KATILIMCI BÜTÇE DÖNEMİ
Başkan Uysal, yeni dönemde “Hak Temelli Hizmetler” başlığı altında tartışarak, paylaşarak ortak aklı aramaya devam edeceklerini söyledi. Bu aşamada Turunç Masa’yla başlayan Muratpaşa sakinlerinin belediye yönetimine katılma sürecini daha da geliştireceklerini belirten Başkan Uysal, mahalle meclisleri, bu meclislerini biraraya geldiği mahalle meclis konseyleri, çocuk, gençlik ve kadın meclisleriyle Muratpaşa’da “Katılımcı Bütçe” döneminin başlayacağını söyledi.  
Katılımcı Bütçe sürecinin en önemli aktörünün bu dönemde yapımı gerçekleştirilen Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri olacağının altını çizen Başkan Uysal, merkezin Kent Akademisi, Kent Enstitüsü ve Tasarım Atölyesi ile daha da zenginleşeceğini söyledi. Başkan Uysal, bu dönemde online platformlarda Muratpaşa sakinlerinin proje ve fikir üretmeye teşvik etmek amacıyla Fikir ve Proje Öneri Platformunun da oluşturulacağını belirtti.
MURATPAŞA GENÇLİK VE TEKNOLOJİ MERKEZİ
Başkan Uysal, Muratpaşa’nın yeni dönemin akıllı kent teknolojilerinin gündelik yaşamın bir parçası olduğu ilçe haline geleceğini söyledi. Başkan Uysal; Muratpaşa’nın sadece kent teknolojilerinin uygulama alanı değil o teknolojileri üreten bir merkez olacağına dikkat çekti. Başkan Uysal, yeni dönemin en önemli projelerinden birini ise Muratpaşa Gençlik ve Teknoloji Merkezi olacağını söyledi. Merkezde aynı zamanda 7’den 77’ye Muratpaşa’nın teknolojiyi kullanmasını sağlayacak eğitimlerin de verileceğini belirten Başkan Uysal, “Üniversitelerimiz, Antalya Ticaret ve Sanayi Odamız, Organize Sanayi Bölgemiz hep beraber bu işe akredite olup Muratpaşa’yı tekno buluşlarla ilişkilendirmeyi hedefliyoruz. Bunu biz yapmazsak kimse yapmaz. Burası yenilikçi, bir şeyler üretmeye çalışan insanlarımıza özel bir alan olacak” diye konuştu.
AKILLI TURİZM TANITIM PROJESİ
Akıllı Kent Teknolojilerinde bir başka açılımın ise sektöre hazır web geliştiricisi yetiştirmek amacıyla Yazılım Evi olacağını belirten Başkan Uysal, turizm alanında akıllı kent teknolojilerini kullanacaklarını kaydetti. “Muratpaşa’mızın uluslararası bir turizm merkezi olma konumunu iyileştirmeyi amaçlayan Akıllı Turizm Tanıtım Projesi uygulayacağız” diyen başkan Uysal, bunun interaktif bir merkez olacağını söyledi. Merkezin temel hedefinin kente turist davet etmek olacağını belirten Başkan Uysal,  “Turist geldiğinde de burada yalnız bırakmayacağız” dedi.
ÜRETEN KADINLAR ONLİNE PLATFORMDA
Başkan Uysal, akıllı kent teknolojilerinin uygulanacağı bir başka alanın ise Türkiye’de ilk kez kadınların kurduğu üretim ve girişimcilik kooperatiflerini festivalde buluşturan Muratpaşa Belediyesi’nin yine üreten kadınlar için olacağını söyledi. Başkan Uysal, kadınların el emeği ürünlerini, sadece kermeslerde değil online olarak dünyanın her yerinden alıcı ile buluşturacak küresel bir sistem kurulacağını söyledi.
EĞİTİM PROJELERİ
Eğitim alanında ise Muratpaşa Gençlik Merkezi koordinasyonunda, internet ortamında üniversite sınavına hazırlık ve yabancı dil eğitimi sunacaklarını belirten Başkan Uysal, 8 – 12 yaş grubu çocuklara bilimin çeşitli alanlarını kolay anlaşılır ve oyunsu süreçlerle sunacak Çocuk Akademisi’nin de bu dönem projeleri arasında yer aldığını aktardı. Bu dönemde 0-3 ve 4-6 yaş arası çocuklar için Ekolojik Çocuk Köyü projesini hayata geçireceklerini belirten Başkan Uysal, Sağlıklı Beslenme Okulu, Engelsiz Parklar, Planetaryum, Bilim Parkı’nı da yeni dönem projeleri arasında sıraladı.
ALTIN PORTAKAL EVİNE DÖNÜYOR
Başkan Uysal, yeni dönemde, Antalya Edebiyat Günleri, Yöreler Renkler ve Kaleiçi Oldtown Festivali gibi kentin klasikleşen etkinlikleriyle birlikte yeni dönemde Adalya Kültür Sanat Ödülleri’nin verilmeye başlanacağını söyledi. Muratpaşa Belediyesi olarak Antalya Film Festivali’nde ulusal uzun metraj yarışmasının kaldırılması karşısında söyleşiler ve film gösterimleriyle önemli bir farkındalığı sürekli güncel tuttuklarını söyleyen Başkan Uysal, “Kısa, belgesel ve uzun metraj ulusal film yarışmaları kaldırılan Antalya Film Festivali’ne kimliğini yeniden kazandıracağız” dedi. Başkan Uysal, yeni dönemde açılacak Yazar Evi’yle Muratpaşa’nın kültür ve sanat etkinliklerinde öncü rolünü geliştireceklerini belirtti.
EĞİTİM VE SPOR VE YAŞAM MEREZİ
Muratpaşa’da spora dair toplumcu bir yaklaşımla geniş kitlelerin spor yaptığı bir döneminin kapılarını araladıklarını kaydeden Başkan Uysal, mahallere uzanan spor salonları, Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezi ve amatör spor kulüplerine yönelik desteklerinin bu dönemde gerçekleştirildiğini belirtti. Başkan Uysal, şimdi Muratpaşa’nın spor okullarında yetişmiş sporcuların müsabakalarını gerçekleştireceği içinde uluslararası standartlarda bir spor salonu ve yüzme havuzunun bulunacağı bir kompleksin Kızılarık Mahallesi’nde inşa edileceğini belirtti.
KENT KART
Başkan Uysal, yeni dönemde şimdilik 3 farklı modülü bulunan Kent Kart’ın ise Muratpaşa sakinlerinin kullanımına sunulacağını söyledi. Türkiye’de nitelikle atıklarını geri dönüşümünde önce çalışma olan Çevreci Komşu Kart’ın da entegre edileceği Kent Kart’ın Sağlık Kart modülüyle Muratpaşa sakinlerinin anlaşmalı sağlık kuruluşlarından, belli oranda indirimle yararlanacağını belirten Başkan Uysal, Halk Kart modülü aktif olan komşularının ise kartlarına yüklenen bedel karşılığında ihtiyaç duyduklarını istedikleri yerden alabileceklerini söyledi.  
Başkan Uysal, toplantının sonunda Muratpaşa’da sevgi ve saygı kültürün hakim olduğu, açıklık ve şeffaf, ortak akıl arayışının her zaman gündemde olduğu ve günlük yaşamı kolaylaştıran projelerin, ihtiyaç neyse onun üzerinde duran bir belediyeciliğin söz konusu olduğunu belirterek yeni dönemde de bunun kesintisiz devam edeceğinin altını çizdi.  


Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Antalya'da Yaşayan Taş Medreseliler'den Ülkücülere Çağrı
 
Antalya DOB 'dan Dünya Kadınlar Gününe Özel Konser
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Antalya'da Yaşayan Taş Medreseliler'den Ülkücülere Çağrı
12 Eylül zindanlarının anlatıldığı toplantıda Taş Medreseliler Antalya ...
Başkan Uysal'a Çiğ Köfte Sürprizi
Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi olan merkezde Başkan Uysal’ı ...
Başkan Tütüncü Hem Ziyareret Ediyor Hem Sorun Dinliyor
​Kepez Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Parti Kepez Belediye ...
Kırcami'de En Mutlu Gün Yeni İmarlı Tapular Törenle Verildi
Güzeloluk Mahallesinde Düzenlenen Törenle Kırcaminin Yeni İmar Planına ...
 
 
Başkan Uysal Merkez Seçim Ofisine Görkemli Açılış
Başkan Uysal, Çaybaşı Mahallesi’nde bulunan merkez seçim ofisinin açılışını ...
Başkan Türel'e German Design Award 2019 ödülü
Başkan Türel ödülü Almanya’nın Antalya Başkonsolosu Wolfgang Wessel’in elinden aldı.
Muratpaşa’da kadınların 8 Mart provası
Muratpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde binlerce ...
Başkan Adayı Enç : 2 Mart Kırcaminin Bayramı Olacak
AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç Kırcamililere ...
 
 
Başkan Uysal Düzenlemeyi Yerinde İnceledi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın en eski alışveriş noktalarından ...
Alanyaspor'a Kıskandıracak Tesis Yapımı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalyaspor’dan sonra Alanyaspor’a da Avrupa’nın en ...
Önce Proje Tanıtımı Sonra Demet Akalın Konseri
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Seçim çalışmalarına Manavgat ...
Polis'den Öğrenci ve Öğretmenlere Suç Konularında Bilgilendirme
Çocuk ve Gençlerimizi suçtan korumak, polislik mesleği hakkında bilgilendirmek, ...
 
 
komşu meclis
 
 
Turizm İl Müdürü Acar'ın Suçu Ne Günahı Ne ?
 
Mehmet KESİM
 
 
Yaşam Armağan Etmek
 
Nilgün Bilal
 
 
2021 Yılı Mutlu ,Sağlık Dolu Bir Yıl Olsun.
 
Büyük Antalya diyor ki...
  2021 Yılı Mutlu ,Sağlık Dolu Bir Yıl Olsun.
  YAZARLAR
magazinekibi
  ÇOK OKUNANLAR
Byturco
  FOTO GALERİ
Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

  ANKET
     
 
Antalya'nın En Önemli Sorunu Nedir

A- Ulaşım

B- Temizlik

C- Elektrik


Sonuçlar Anket arşivi
 
     
  FACEBOOK'TA BÜYÜK ANTALYA
eczane
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
 
  .Künye
  .Iletisim
  .Reklam
  .Sitene EKle
 
 
  .Gündem
  .Politika
  .Spor
  .Ekonomi
  .Sağlık
  .Magazin
  .Kültür & Sanat
  .Yaşam
  .Turizm
  .Polis-Adliye
 
 
  .SİYASİLER
  .Yaşam
  .Çeşitli
 
 
 
 
  .Antalya'nın En Büyük İnternet Gazetesi
  .Antalya Haberleri
  .Antalya Gündem
  .Antalya Yaşam
  .Antalya Turizm
  .Antalya Kültür Sanat
  .Antalya Magazin
  .Antalya Sağlık
  .Antalya Ekonomi
  .Antalyaspor
  .Antalya Politika