Günün Haberleri Giris Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye Iletisim Son Dakika Ekle RSS
     
   
     
 
ANA SAYFA GÜNDEM POLİTİKA SPOR EKONOMİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR & SANAT YAŞAM TURİZM POLİS-ADLİYE EĞİTİM
   
  ​Rektör Özkan, Antalya Kent Konseyi İle Bir Araya Geldi  
 
   
  Muratpaşa'da 9 Ayrı Noktada Mobil atık getirme merkezi  
 
   
  Başkan Böcek'le İlgili bir açıklamada Üniversitesi Hastanesin'den  
 
   
  İşte Başkan Böcek'in Sağlık Durumuyla İlgili Son Resmi Açıklama  
 
   
  Başkan Tütüncü :“Altınova'ya çok emek verdik. Bu emekler, şehre değer olarak geri dönüyor”  
 
 
Büyükşehir Hizmetlerinin Her Alanında Kadın Eli
Büyükşehir Hizmetlerinin Her Alanında  Kadın Eli
 
Yönetim kadrosunda yer alan 17 kadın yönetici ve 1800 kadın personel ile Antalya Büyükşehir belediyesinin hizmetlerinin her alamımda kadın eli deyıyor
 
7 Mart 2018 Çarşamba - 19:09


Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’ya kazandırdığı birbirinden önemli hizmetlere kadın eli değiyor.
Başkan Türel, belediyenin en önemli ve kritik kademelerinde kadınları görevlendirerek, onlara olan güvenini ortaya koyuyor.
Yönetim kadrosunda yer alan 17 kadın yönetici ve 1800 kadın personel, başarılı çalışmalara imza atıyor..

Antalya Büyükşehir Belediyesi kadın çalışanları ile birlikte daha güçlü, daha hassas, daha anlamlı, daha kaliteli ve önemli işler yapıyor. Her projesinde kadını, çocuğu, yaşlıyı ve engelli bireyleri düşünerek hizmet veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, pozitif ayrımcılık yaparak kadınlara verdiği önemi bir kez daha hissettiriyor.
Yönetim kadrosunda 17 kadına yer veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilk başta eşi Ebru Türel’den tam destek alıyor. Birçok sosyal projenin mimarı olan Ebru Türel, bu anlamda Başkan Menderes Türel’in en büyük yardımcısı ve yol arkadaşı.

1800 KADIN ANTALYAYA GÜÇ KATIYOR
Bunun yanı sıra üst yönetim kadrosunda yer alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk Başkan Türel’in adeta sağ kolu. Büyükşehir Belediyesi’nde Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Ayşe Üstündağ’a, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı Hülya Atalay’a, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Hatice Kayrakçı’ya, Kaynak Geliştirme ve İşletme İştirakler Daire Başkanlığı Ruhiye Sami’ye emanet. Başkan Türel’in Özel Kalemi ise Gamze Sürüoğlu Kıymaz’ın sorumluluğunda. Belediye şirketlerinden ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu ve EKDAĞ Genel Müdürü Didem Boztepe Erkış da kent için önemli hizmetlere imza atan diğer kadın yöneticiler. Büyükşehir Belediyesi 1 genel sekreter yardımcısı, 4 daire başkanı, 10 müdür ve 2 sorumlu kadın yönetici başta olmak üzere, belediyenin çeşitli kademelerinde görev alan 1800 kadın personeli Antalya’ya muhteşem hizmetler gerçekleştiriyor.
KADINLARIMIZA ÖNEM VERİYORUZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın yönetici ve çalışanlarına belediye adına yaptıkları hizmetleri için teşekkür ederek,  Kadınlar Gününü kutladı. Kadınların işlerinde daha titiz ve hassas olduğunu belirten Başkan Türel, kadınlara yönelik hizmetlere çok önem verdiklerini belirterek, “Aile eğitim merkezleri, sağlık merkezleri, kreşler, huzurevi, sığınma evi, engelli hizmetleri ve sosyal kart gibi hizmetlerle bütün halkımıza hizmet veriyoruz. Ama en çok kadınlarımıza önem veriyoruz. Kadının toplumun ve ailenin temeli olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi.
KADINLAR BAŞTACI
Şiddet gören kadınlar ve uygulayan erkekler için de anlamlı konuşan Başkan Türel, kadına el kaldıran erkeğin zayıflığını gizlemeye çalışan bir zavallı olduğunu söyledi. Başkan Türel “Ülkemizde kadın, sosyal ve psikolojik bakımdan güçlü; ekonomik bakımdan zayıftır. Nedeni ise kadınların önemli bir kısmının çalışmamasıdır. Hükümetimiz, kadınlarımızın ekonomiye katılmasını desteklemek için kadınların çalışması durumunda özel destekler vermektedir. Antalya’da iki kadın milletvekili olan tek siyasi parti, mensubu bulunduğum partidir. Bizde kadını erkekten ayıran tek şey onların bizim başımızın tacı olmasıdır. İster çalışan, ister evinde yorulan, ister annelik gibi kutsal bir hizmeti veren bütün kadınlar baş tacıdır” diye konuştu.
KADINLAR SÖZ SAHİBİ OLMALI
Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlar için birçok proje geliştirdiklerini belirten Başkan Türel, “Özellikle ASMEK Antalya sanat ve meslek edindirme kursu bunların başında geliyor. 15 yıl önce tohumlarını attık. Şimdi meyvesini yiyoruz. On binlerce kişiye eğitim imkânı sağladık, meslek sahibi olmalarına olanak tanıdık. Eve kapanan kadınlarımızı dışarı çıkardık. Şimdi her ilçede birer şubesini açıyoruz. En kısa zamanda Antalya’nın 19 ilçesinde de kurs merkezimiz olacak. Kadınlarımız için yine ASFİM spor merkezleri açtık. Yani yine kadınlarımız evde oturmasın, spor yapsın diye. Hem de ücretsiz. Kadınlar evden çıksın. Antalya Spor merkezlerini de yakın zamanda bütün ilçelere yaymayı planlıyoruz. Yine kadınlarımız için özel plaj yaptık. Önce biraz eleştirdiler bizi ama ne kadar doğru bir iş yaptığımızı anladılar. Denizi olan her ilçeden talep gelmeye başladı. Okur-yazar olmayan yetişkinlerimize eğitim veriyoruz. Anne ve çocuklarına yönelik danışmanlık hizmeti veriyoruz. Kadınların bu toplumda söz sahibi olmaları için her konuda yanlarındayız” dedi.
ONLAR DA BÜYÜKŞEHİR’DE OLMAKTAN MUTLU
Büyükşehir Belediyesi’nin kadın yöneticileri de Büyükşehir Belediyesi’nde olmaktan ve Menderes Türel ile çalışmaktan çok mutlu. Antalya için ulaşımdan, sağlığa, önemli görevlerde bulunan kadınlar bu görevlere emek vererek gelmiş. Her biri Antalya için en iyi hizmeti vermeye çalışan kadın yöneticiler, gece gündüz demeden canla başla çalışıyor. İşte Büyükşehir’e değen kadın elinin kadın beyninin gizili kahramanları:
SANEM ÖZTÜRK GENEL SEKRETER YARDIMCISI
1976 yılında Diyarbakır’da doğan Sanem Öztürk, yükseköğrenimini Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamladı. 2001 yılında Antalya’da AK Parti’nin kurucuları içinde yer aldı. Muratpaşa Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttü. 2004-2009 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda çalıştı. 2014 yılında Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevine getirildi. Gerek yurt içi gerek yurt dışı kadın, yaşlı, çocuk, engelli ve her türlü dezavantajlı vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek adına çeşitli seminer ve kurslara katıldı. Birçok projeye imza atan Sanem Öztürk, halen Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürütüyor. İleri derece İngilizce bilen Sanem Öztürk, evli ve 1 çocuk annesidir.
AYŞE ÜSTÜNDAĞ SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANI
1961 yılında Antalya’da doğdu. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesinde tamamladı.  İş hayatına 1981 yılında Akdeniz Belediyeler Birliğinde başladı. Daha sonra Antalya Belediyesi’nde çeşitli kademelerde görev aldı. Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı vekilliği ve İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı görevlerini yürüten Ayşe Üstündağ, son olarak Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevini sürdürüyor. Evli ve 2 çocuk annesi.
HÜLYA ATALAY  ULAŞIM PLANLAMA VE RAYLI SİSTEM DAİRESİ BAŞKANI
1968 yılında Karabük’te doğan Hülya Atalay, 1991 yılında, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu. Ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladı. 1991-1997 yılları arasında İmar Dairesi Başkanlığında görev yaptı. Önce UKOME Şube Müdürlüğü ardından, Raylı Sistem 1. Aşama Koordinatörlüğü görevinde bulunan, Hülya Atalay, 2014 yılından buyana Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı görevini yürütüyor
HATİCE KAYRAKÇI SAĞLIK İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANI
Denizli’nin Akkent kasabasında doğan Hatice Kayrakçı, TÜBİTAK bursiyeri olarak İzmir Kız Lisesi’ni bitirdi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonsa Sağlık Bakanlığına bağlı çeşitli birimlerde doktor olarak görev yaptı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde kurum tabibi olarak çalıştı. 2007’de Antalya Büyükşehir Belediyesinde kurum tabipliği ve Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü yaptı. Çeşitli sağlık ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Nisan 2017 tarihinden itibaren Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı görevini yürüten Hatice Kayrakçı evli ve iki çocuk annesidir.
RUHİYE SAMİ KAYNAK GELİŞTİRME VE İŞTİRAKLER DAİRESİ BAŞKANI
1966 yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde doğan Ruhiye Sami, 1987’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Muratpaşa Nüfus Müdürlüğünü yapan Ruhiye Sami 2014’te yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı görevine getirildi. Sami, şu anda Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İşletme İştirakler Dairesi Başkanlığı görevini yürütüyor. İyi derecede İngilizce bilen Ruhiye Sami evli ve 1 çocuk annesidir.
DİDEM BOZTEPE ERKIŞ EKDAĞ A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI
1983 yılında İstanbul’da doğan Ş. Didem Boztepe Erkış 2005 yılında Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. 2011-2014 yılları arası Selçuk Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 2014’te Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüt ve Proje Şube Müdürlüğü görevine getirildi. Selçuk Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamlayarak Yüksek Mimar unvanını kazanmış ve çok sayıda ulusal ve uluslararası olmak üzere bildiri, makale ve kitap yayınları bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesi olan Ş. Didem Boztepe Erkış,  2017 yılından bu yana EKDAĞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.
GAYE DOĞANOĞLU ANSET GENEL MÜDÜRÜ
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini İtalya Perugia Üniversitesinde yaptı. 1991-1998 Antalya İtalya Fahri Baş Konsolosu olarak atandı. 20 yıldır Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Meclis üyesi olarak siyasi çalışmalarını sürdürmektedir. 1994 yılında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresine Türkiye’yi temsil etmek üzere atandı. Burada Kongre Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Avrupa Belediyeler Birliği (CEMR) Türkiye Heyet üyesi, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu üyesi, Antalya Kadın Müzesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının Yönetim Kurulu üyesidir.
Halen Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden ANSET’te Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca dillerini bilmektedir. 


Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
DOB Sanatseverleri ''AIDA'' Operasıyla Buluşturuyor
 
Türel İşitme Engelli Milli Atletleri Ödüllendirdi
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Antalya Fetih Kutlamalarıyla Coşacak
Antalya’nın fethinin 811’inci yılı, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ...
Başkan Türel Pedal Çevirdi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel, ...
Usta Gazeteci Üncel'İ Son Yolculuğuna Sevenleri Uğurladı
Muratpaşa camiin'de kılınan cenaze namazı sonrası Üncel Türbeli Mezarlıkta toprağa verildi
Gazeteci Haluk Üncel'in Vefatı Büyük Üzüntü Yarattı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Basın Danışmanı ...
 
 
Ciğerci Seydi Konyaaltın'da törenle açıldı
Açılışa Konyaaltı Kaymakam İbrahim KEKLİK, Belediye Başkanı Muhittin ...
Toplu Ulaşımda Sorun Çözüm'ü Rekora Koşuyor
Antalyalıların ulaşımda yaşadığı sorunlar ‘Toplu Taşıma Bilgilendirme ...
Vali Karaloğlu Çiçeklerİ Soldurmayalım Projesini Başlattı
Antalya il Emniyet Müdürlüğünün Liderliğinde gerçekleştirilen Çiçekleri ...
19 Ülke Vatandaşlarından Zeytindalı Operasyonuna Anlamlı Destek
Alanya İlçemizdeki 19 Farklı Ülke Vatandaşının Oluşturduğu Meclisten ...
 
 
Manavgat’ta Kar Şenliği
Antalya’nın Manavgat ilçesinde kar şenliği düzenlendi.
Karnesine Alan Zıp Zıp Parka Koştu
Karne hediyesi olarak Zıp Zıp Parkı tercih eden çocuklar birbirinden keyifli ...
Mehmet Kesim Yazdı :MİLLETÇE TEK YÜREĞİZ
Gazeteci Yazar Mehmet Kesim Mehmetçiklerimizin Afrinde başlattığı ZEYTİNDALI ...
KEPEZDE KAR ŞENLİĞİ ÇOCUKLARI MUTLU ETTİ
Antalya'da,Kepez Belediyesi Tarafından çocukların kar topu oynayabilmesi ...
 
bedava bonus veren-
 
komşu meclis
 
 
Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
 
Mehmet KESİM
 
 
Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
Büyük Antalya diyor ki...
  Biz Var Ya Sizin İçin Varız
  YAZARLAR
  ÇOK OKUNANLAR
Byturco
  FOTO GALERİ
Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

  ANKET
     
 
Antalya'nın En Önemli Sorunu Nedir

A- Ulaşım

B- Temizlik

C- Elektrik


Sonuçlar Anket arşivi
 
     
  FACEBOOK'TA BÜYÜK ANTALYA
eczane
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
 
  .Künye
  .Iletisim
  .Reklam
  .Sitene EKle
 
 
  .Gündem
  .Politika
  .Spor
  .Ekonomi
  .Sağlık
  .Magazin
  .Kültür & Sanat
  .Yaşam
  .Turizm
  .Polis-Adliye
 
 
  .SİYASİLER
  .Yaşam
  .Çeşitli
 
 
 
 
  .Antalya'nın En Büyük İnternet Gazetesi
  .Antalya Haberleri
  .Antalya Gündem
  .Antalya Yaşam
  .Antalya Turizm
  .Antalya Kültür Sanat
  .Antalya Magazin
  .Antalya Sağlık
  .Antalya Ekonomi
  .Antalyaspor
  .Antalya Politika