Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
     
   
     
 
ANA SAYFA GÜNDEM POLİTİKA SPOR EKONOMİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR & SANAT YAŞAM TURİZM POLİS-ADLİYE EĞİTİM
   
  Başkan Topaloğlu : Her Konuda Olduğu Eğitimde de İddalıyız  
 
   
  Muratpaşa'da Virüsle Mücadele Dezenfekde İle Sürüyor  
 
   
  CHP'li Heyet Adrasan'da Yangın Alanında İncelemelerde Bulundu  
 
   
  Kıyı ve Deniz Dibi Temizliği İçin “Atmayın Voyyn” Uyarısı  
 
   
  Maceralı Beşiktaş Deplasmanından 1 Puanla Dönüyoruz (1-1)  
 
 
Yılın bürokratı ödülü Antalya Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Öztürk’ün oldu.
Yılın bürokratı ödülü Antalya Denetimli Serbestlik Müdürü  Mesut Öztürk’ün oldu.
 
Antalya’da şehre dokunan bürokratların başarıları taçlandırmak amacıyla Uluslararası Şehirler Derneği tarafından her yıl düzenli olarak verilen yılın bürokratı ödül töreni Antalya Crowne Plaza Otel’de gerçekleştirildi.
 
10 Şubat 2020 Pazartesi - 20:54


Programa; Antalya Cumhuriyet Savcısı  Cengiz Güler, Antalya Denetimli Serbestlik Müdürü  Mesut Öztürk , Uluslararası Şehirler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, yurtiçin ve yurtdışı üyeler ve Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanları ve aileleri katıldı.
Ödül Töreninin açılışında konuşan Uluslararası Şehirler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Bülent Yüksel konuşmasında, “Değerli misafirler Derneğimizin her yıl düzenli olarak verdiği yılın bürokratı ödül törenimize hoş geldiniz. Uluslararası Şehirler Derneği olarak özgür, güvenilir, objektif şehir ile ilgili görüşleriyle bütün kesimler tarafından dikkate alınan kamuoyu ile itirazların ya da övgülerimizin paylaşıldığı kurumların ya da kişilerin göremediklerini gören ve paylaşan ülkemizin sesi olmaya çalışan
bir dernek oluşturmak üzere yola çıktık. Derneğimiz 2017 yılında kent ve ülke yararı adına güncel sorunlara ve eksikliklere yönelik çözümler aramak, proje üretmek, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ile iş dünyası ve kent yaşayanlarını bir araya getirmek; kentin sosyal sorunlarının çözümüne katkı sunmak amacıyla farklı meslek mensubu kişilerin bir araya gelmesiyle Antalya ilinde kurulmuştur 
Yurt dışı ve yurt içi çalışmalar yürütmekteyiz. Derneğimizde geleneksel hale gelen yılın bürokratı ödülüne 2020 yılında Antalya’ya geldiği günden bugüne kısa zamandan herkesin gönlünü kazanan, güler  yüzlülüğü, yardımseverliği, örnek davranışları ve çalışmaları ile örnek bir yönetici ve bürokrat olarak kente dokunan Antalya Denetimli Serbestlik Müdürü  Mesut Öztürk  layık görülmüştür.
Mesut bey gib Sadece Antalya değil görev yaptığı bütün şehirlerde de aynı
başarı ve duyarlılıkla çalıştığını da biliyoruz. Kendisini daha yüksek yerlerde görürüz inşallah. yaptığı bütün hizmetlerden dolayı kendisine tekrar teşekkür ediyoruz. ” dedi.
Açılış konuşmasının ardından konuşan Cumhuriyet Savcısı  Cengiz Güler konuşmasında;
“Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden sorumlu Cumhuriyet Savcısı olarak Antalya merkez ilçelerde denetimli serbestlik hizmetlerin başarıyla yerine getirilmesinde Müdürümüzle birlikte çalışıyoruz. Başarılı çalışmalarını yakından takip ediyorum. müdürümüz Mesut Öztürk  ile Malatya’da da birlikte çalıştık kendisinin ne kadar başarılı ve sevilen biri olduğunu biliyor biz de kendisini tebrik ve takdir ediyoruz. Sizlere biraz denetimli serbestlik hizmetlerinden bahsedeceğim. Denetimli serbestlik, "Mahkemece belirtilen koşullar ve süre içinde, denetim ve denetleme planı doğrultusunda şüpheli, sanık veya hükümlünün toplumla bütünleşmesi açısından ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı toplum temelli bir uygulamayı" ifade etmektedir.
Denetimli serbestliğin tanımında da anlaşılacağı üzere denetimli serbestlik altındaki
vatandaşlarımızın topluma entegrasyonun sağlanması ve dezavantajının avantaja dönüştürülmesinde meslek edindirme çalışmaları önem arz etmektedir. Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzce yükümlülerimize, eski hükümlülere ve mağdurlara yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Meslek edindirme ve yükümlülerimizin kendi işini kurmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca hükümlülerin kamuya yararlı bir işte çalıştırılması kapsamında ormanların ağaçlandırılması, okulların boya ve temizliği, park ve bahçelerin bakım ve temizliği gibi toplum faydasına işler Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü denetim ve takibinde yapılmaktadır. Bu hizmetlerin yerine getirilmesinde
görevli başta Müdürümüz Mesut Öztürk  ve denetimli serbestlik çalışanlarına teşekkür ediyorum.
Son olarak yılın bürokratı olarak aldığı ödülü sonuna kadar hakeden Denetimli Serbestlik Müdürümüz Mesut ÖZTÜRK’ü tebrik ediyor Uluslararası Şehirr Derneği yöneticilerine de teşekkür ediyorum.” dedi.
Programda son olarak konuşan ve yılın bürokratı ödülüne layık görülen Antalya Denetimli
Serbestlik Müdürü Sayın Mesut ÖZTÜRK konuşmasında; ”. Öncelikle bana böyle değerli bir ödüle layık gören Uluslararası Şehirler Derneği Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum. Hayatımda aldığım en anlamlı plaket. Meslek hayatımda bugüne kadar bir çok plaket aldım. Antalya’ya atandığım günden bu yana 10 tane plaket aldım. Ancak benim için en değerli ve anlamlı ödül bu oldu. Tabiki bu ödülü almama sağlayan tabi ki çalışma arkadaşlarım. Ben tek başıma hiçbir şey yapmadım. 110 kişilik çok güçlü bir kadromuz var.
Arkadaşlarımın bir kısmı burada. Kendilerine beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Çünkü bu ödülü almamda onların çok büyük katkıları var. Onlar olmasaydı olmazdı. Müdürlüğümüzden kısaca bahsetmek istiyorum. Denetimli Serbestlik Müdürü olarak  mesleğimden çok memnunum. Mesleğimi severek ve isteyerek yapıyorum. Biz denetimli serbestlik müdürleri olarak bir şirketin CEOSU gibi aktif çalışıyoruz.
Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak neler yapıyoruz kısaca onlardan bahsetmekk istiyorum. Yaklaşık Korkuteli, Kemer ve Merkezde 5 ilçe olmak üzere toplamda 7 ilçeye hizmet sunuyor ve 16.000 hükümlüyü takip ediyoruz. Bu hükümlülerin içinde madde bağımlıları, ceza infaz kurumundan şartla tahliye olanlar var. Bu kişiler denetimli serbestlik altına alınmadan kesinlikle tam özgürlüklerine kavuşamıyorlar. Adli kontrol tedbirleri, kamu yararına çalışma tedbirleri ve hükümlülerin topluma kazandırılması için koruma kurulu başkanlığımız vasıtasıyla yürüttüğümüz projeler en önemli faaliyet başlıklarımız. Çocuklara yönelik faaliyetler de yürütmekteyiz. Ben çocukları
çok seviyorum ve çocuklar konusunda çok hassas biri olarak hem sokakta hem de kurumda bir çocuk veya sorunu olan birini gördüğümde hemen yanıma çağırır yardımcı olabilir miyiz diye sorarım.
Kurumumuz kamu yararına çalışma kapsamında ücretsiz olarak hükümlülerle Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçelerindeki Park ve Bahçeler, okullar ve camileri temizliyoruz. Uncalı Mezarlığı altı yıldır bizim denetim ve takibimizdeki hükümlülerce temizlenmektedir. Bu temizlikler için Belediyelerden tek kuruş çıkmıyor. Bunun dışında yeni ve eski Adliye binalarımızın temizliği; Atatürk Devlet hastanesinin temizliği bizim hükümlülerimizce yapılmaktadır. Yürüttüğümüz projelerle Antalya ilindeki okullarımızın yaz tatili, sömestri ve diğer ara tatillerde boya, tadilat ve temizlik işleri denetimli serbestlik altındaki kamuya hizmeti yapan hükümlülerce yapılmaktadır. Mayıs ayına kurduğumuz boya ekibini önce boyacılık kursu veriyoruz ve sonrasında okullarımızı boyatıyoruz. Yaz boyunca
yaklaşık 10 okul ücretsiz boyayarak ekonomik olarak imkânı olmayan okullara bu anlamda destek oluyoruz. Yine kurumumuzca Bakanlıklar arasındaki işbirliği protokolü kapsamında yürütülen fidan dikim etkinliği ve Adalet Ormanı oluşturma projesi, temiz çevre projesi ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa projeler ile aktif bir şekilde proje ve faaliyetlerimiz aktif bir şekilde devam etmektedir.
Çalışma arkadaşlarımızla beraber bundan sonraki süreçte daha da güzel çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum. Tekrar bana bu ödüle layık gören Uluslararası Şehirler Derneği Yönetimine, Başkanıma ve Esra Sadıkoğlu hocama, her zaman bana destek olan ve yanımda olan aileme ve çalışma arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” dedi.
 


Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Özhaseki Ve Türelin İçinde bulunduğu araç kaza yaptı
 
Narkotik Polisinden Yangın Tüpüyle Uyuşturcu Kaçıranlara Operasyon
 
 
Etiketler :
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Haşim İşcan Muhtarı Halil Ay TRT1 de Seval Çöpür'ün Konuğu Oldu
Mahallesinde bulunan yaşlıların ihtiyaçları ile ilgili yaptığı çalışmalar ...
DÖSİAD Olağan Genel Kurulda Yeni Yönetimini Seçti
DÖSİAD Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.Gültekin Gencer başkanlığında yeni Yönetim Kurulu belirlendi.
Teneffüs Park’ta yarı yıl eğlencesi başlıyor
Muratpaşa Belediyesi ve Falez AŞ’nin hizmete açtığı Antalya’nın tek açık ...
Denktaş ve Küçük İçin Özel Tören
Dr.Fazıl Küçük ve bir toplumu Devlet seviyesine çıkarttan,Dava adamı, ...
 
 
Rauf Denktaş Antalya Türk Oçağındaki Etkinlikle Anıldı
KKTC nin Antalya Turizm Temsilcisi Dr. Nazmi Pınar ın konuşmacı olduğu ...
Mehmet Kesim Yazdı : Hoş Geldin Sefalar Getirdin 2020
Gazeteci Yazar Byturco yayın grubu başkanımız Mehmet Kesim köşesini 2020 ...
​Hacı Lütfiye Kesim Son Yolculuğuna Törenle Uğurlandı.
Cenaze Törenine Hacı Lütfiye Kesim'in yakınlarının yanısıra siyaset,bürokrat ...
Kesim Ailesinin Acı Günü
Byturco Medya Grubu Başkanımız Mehmet Kesim'in Annesi Hacı Lütfiye Kesim vefat etti
 
 
'Kırmızı Kodlu ' Yağış İçin Kriz Masası Hazır
Antalya'da meteorolojinin ’kırmızı kod’ uyarısı vermesinin ardından kentte ...
Antalya İçin ''Kırmızı Kodlu ''Uyarı
Meteoroloji 4.Bölge Müdürlüğü Antalya İçin ''Kırmızı Kodlu ''Uyarıda bulunarak ...
Atatürk İçin Okutulan Mevlid-i Şerife Yoğun İlgi
Anadolu Birliği & STOKDER Genel Başkanı Bedri YalçınIın organize ettiği ...
Kronik hastalıklarınız varsa ölü gıdalardan uzak durun!
Duygusal çatışma ve korkuların kronik rahatsızlıkların oluşumunda birincil ...
 
 
komşu meclis
 
 
Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
 
Mehmet KESİM
 
 
Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
Büyük Antalya diyor ki...
  Biz Var Ya Sizin İçin Varız
  YAZARLAR
magazinekibi
  ÇOK OKUNANLAR
Byturco
  FOTO GALERİ
Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

  ANKET
     
 
Antalya'nın En Önemli Sorunu Nedir

A- Ulaşım

B- Temizlik

C- Elektrik


Sonuçlar Anket arşivi
 
     
  FACEBOOK'TA BÜYÜK ANTALYA
eczane
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Gündem
  •Politika
  •Spor
  •Ekonomi
  •Sağlık
  •Magazin
  •Kültür & Sanat
  •Yaşam
  •Turizm
  •Polis-Adliye
 
 
  •SİYASİLER
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
 
 
  •Antalya'nın En Büyük İnternet Gazetesi
  •Antalya Haberleri
  •Antalya Gündem
  •Antalya Yaşam
  •Antalya Turizm
  •Antalya Kültür Sanat
  •Antalya Magazin
  •Antalya Sağlık
  •Antalya Ekonomi
  •Antalyaspor
  •Antalya Politika