Günün Haberleri Giris Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye Iletisim Son Dakika Ekle RSS
     
   
     
 
ANA SAYFA GÜNDEM POLİTİKA SPOR EKONOMİ SAĞLIK MAGAZİN KÜLTÜR & SANAT YAŞAM TURİZM POLİS-ADLİYE EĞİTİM
   
  Ali Çetinkaya'nın Vefatı Büyük Üzüntü Yarattı  
 
   
  Sağlıklı Muratpaşa Hareketi Üç Kapılar’da Stand Açıp Bilgilendirdi  
 
   
  Opera'da Resital Akşamı  
 
   
  Manavgatlı Genç yetenek Ada Yıldırım 'Hikaye yazarı ' Klıbiyle Dikkat Çekti  
 
   
  Vali Yazıcı : Elimizdeki İmkânları İyi Kullanarak Vatandaşlarımızı Mağdur Etmemeliyiz  
 
 
Dülgeroğlu, “Halk 31 Mart’ta Sarıoğlu ve Geyikçi’yi sandığa gömecek”
Dülgeroğlu, “Halk 31 Mart’ta Sarıoğlu ve Geyikçi’yi sandığa gömecek”
 
Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’nun AK Parti’ye ihanet ederek Millet İttifakı Adayı Mustafa Geyikçi’ye eşiyle, dostuyla oy topladığını söyledi.
 
14 Mart 2019 Perşembe - 10:59

Başkan adayı  Dülgeroğlu, “Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu gidip, eşiyle, dostuyla kapı kapı dolaşarak Mustafa Geyikçi’ye oy topluyor. Yemezler Kaan Osman Sarıoğlu, sende Geyikçi’de siyaseten bittiniz. Bu millet 31 Martta ikinizi de sandıkta o mezarlığa gömecek” dedi.

Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Nail Dülgeroğlu, çalışmaları kapsamında sabah saatlerinde Kumluca Sanayi Sitesi’nde bulunan Finikeli işçileri ziyaret ederken, bütün sanayi sitesinde bulunan vatandaşlara ise kolaylıklar diledi. Dülgeroğlu, daha sonra Hasyurt Mahallesi’nde narenciye paketleme tesislerinde çalışan işçilerin yanına gitti. MHP Finike Belediye Başkan Adayı Dülgeroğlu, akşama doğru ise Finike Hal Dernek Başkanı İsmail Karataş ile tüccarlar dernek Başkanı Nesih Kazancıçok ve hal esnaflarıyla Seçim Koordinasyon Merkezinde(SKM) bir araya geldi. Dülgeroğlu, Yeni Mahalle’de ev toplantısı ve Hasyurt’ta mahalle toplantısı ile çalışmalarını tamamladı.
“İlk günkü heyecanla yola çıktık”
Hal esnafıyla SKM’de bir araya gelen Dülgeroğlu, başkanlık yaptığı dönemde halle ilgili sorunların çözümü için çok sayıda toplantı yaptığını ifade etti. Nail Dülgeroğlu, “Sizlerin sorunlarına bakış açımı çözüm önerilerimi başkanken bile biliyordum. Nasıl çözüleceğini hep birlikte karar verelim yapalım diye bir mücadelenin içindeyken 2014 yerel seçimleri ve büyükşehir kanunu gündeme geldi. Büyükşehir kanunu ile birlikte ilçe belediyeleri hal konusu ile birlikte devre dışı bırakıldı. Dolayısıyla direkt büyükşehire geçti. Tabi sorunlar tam çözülmemişti. 5 yıl dinlendik. Şimdi ilk günkü gibi heyecanla şevkle yola çıktık. Büyükşehir kanununa göre bize düşen görev ile yeniden iş başına dedik” dedi.
“Taşın altına elimizi sokacağız”
Taşın altına elini sokacağını ifade eden Dülgeroğlu, “Mevcut sorunları çözmek için bütün imkanları seferber edeceğiz. Büyükşehir yapacak diye beklemeyiz. Size açık açık söz veriyorum Allah’ın izniyle seçimi çok büyük bir fark ile alacağız. 25 yıllık belediye başkanlığım dönemimde çok şey yaptık. Sayın Geyikçi kalıcı bir eser göstersin diyor. Sayın Geyikçi, Finike’de 15 günde bir 2 saat su akardı. Evinde akan suyu, ayağını attığın yolları ben yaptım. Dolayısıyla hal ile ilgili ve bir çok sorunları biliyoruz. Her ne kadar çok kötü bir tablo alacaksak da bunların altından kalkacak gücümüz var” diye konuştu.
“Toptancı Halini Finike Belediyesi’ne almak için uğraşırız”
Toptancı Hal’ini Büyükşehir Belediyesi’nden alabilme şansımız var mı? Sorusuna Nail Dülgeroğlu, “Kanunen değil ama herhangi bir işletmenin yetkisini karşılıklı sözleşme yaparak olabilir. Büyükşehir Belediyesi de meclisi toplar ve teklifi uygun gördüğü takdirde bu iş olur. Bizde Finike, Sahilkent Toptancı Hali’nin Finike Belediyesi tarafından işletilmesi için gerekeni yaparız. Ben bunu sonuna kadar kovalarım ve inşallah sonunda da alırız” diyerek cevapladı.
Hasyurt Burnucu Mahallesi’nde akşam saatlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Nail Dülgeroğlu, “Finike’ye hizmet için yola çıktık. Bunu yapacak bilgi, birikim, tecrübe hepsi bende var. Arkamda da Cumhur İttifakı ve hükümet var. Bizi ve Büyükşehir Belediyesi’ni aşan hizmetleri almak için gerekirse Ankara’ya gider kapı kapı dolaşır orada kalırım. Ben böyle deyince Millet İttifakı Adayı Sayın Mustafa Geyikçi’de bende gider Ankara’da kalır, gerekirse orada uyurum demeye başladı. Sayın Geyikçi, sen oraya git kapı kapı dolaş, yat. Orada senin üzerine yorgan sererler mışıl mışıl uyursun. Ama Cumhur İttifakı’nın bir adayı olarak biz gittiğimiz zaman biz bu işleri yaparız. Devlet gücünü arkamıza aldığımız için her türlü sorunu rahatlıkla çözebiliriz.
“Geyikçi mahalle takımında oynuyor”
Mustafa Geyikçi’nin zorla aday yapıldığını söyleyen Dülgeroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Sayın Mustafa Geyikçi, bana belediye başkanlığım dönemimde Hasyurt Mahallesi’ne hizmet yapmadığımı söylüyor. İşte kendisi bu kadar acemi, sormazlar mı kendisine ey Geyikçi, benim başkanlığım dönemimde Finike’nin sınırları ne kadardı. Daha bunu bilmiyor, benim dönemimde Hasyurt ayrı bir belediyeydi. Büyükşehir yasasıyla Finike’ye bağlandı. Yani benim belediye başkanlığım sonrası. Geyikçi, bana çıkmış bu şekilde laf atmaya çalışıyor ama kimle dans ettiğini çok iyi bilsin. Kendisi bana pası veriyor bende forvetim gelip golü atıyorum. Ben milli takımdayım, Geyikçi mahalle takımında oynuyor. Sende bana rakip olarak topu önüme koymuşsun, penaltı da yapılmış ben sana o golü atmaz mıyım? Acemiliği buradan belli oluyor. Acemi bir başkan adayı var, topu önüme atmış ben o golü atmayayım mı? Mustafa Geyikçi’nin bir belediyeyi yönetebilmesi için ne bilgisi, ne tecrübesi var. Geyikçi, bana Hasyurt Mahallesi’ne neden hizmet yapmadığımı soracak kadar bu işleri bilmiyor ama şimdi adama sormazlar mı? Ey Geyikçi, sen 10 sene ilçe meclis üyeliği, 10 sene İl Genel Meclis Üyeliği olmak üzere 20 sene meclis üyesi olarak görev aldın. Sen kendi köyün olan Yazır Mahallesi’ne neden bir çeşme ile yapmadın. İl Genel Meclis Üyesi olduğun zaman bunu çok rahat yapabilirdin. Sen o zaman bunları yapmamışken şimdi nasıl çıkacak bu halka hizmet yapacaksın. Sen önce kendi köyüne bir çeşme yap çeşme. Bu insanlar bunu görmüyor mu sanıyorsun Mustafa Geyikçi, elbette görüyor. Biz inanıyoruz ki Finike’de yaşayan vatandaşlarımız bilgiye, birikime, tecrübeye ve efsaneyi tekrar göreve getirerek ilçenin yatırım hizmetine kavuşmasını sağlayacaktır.”
Mustafa Geyikçi’nin mevcut başkan Kaan Osman Sarıoğlu’nun mecliste borçlanma yetkilerinde hep imzasının olduğunu belirten Nail dülgeroğlu, Geyikçi’nin bir kez bile soru önergesi vererek paranın nereye harcanacağını sormadığını dile getirdi. Dülgeroğlu, konuşmasını şu şekilde tamamladı:
“Mustafa Geyikçi, Finike Belediyesi’ni büyük bir borç altına sokan arkadaşlar el ele kol kola çalışıyor. Bakın AK Parti ile MHP bir ittifak yaptı. Genel Başkanlar bu neticeyle beni başkan adayı yaptı. Mevcut başkan AK Parti’ye geçmiş ve 4,5 sene de belediye başkanlığı yapıyor. Kardeşim sen genel başkanının emrine uymayarak, ittifak ruhuna aykırı hareket ettin. Desteği bana vermen gerekirken ya da beni sevmiyor olabilirsin, sessizce oturursun. AK Parti teşkilatıyla hareket etmen gerekirken, nasıl gider Millet İttifakı’nın adayını eşinle, dostunla destekler oy toplamaya çalışırsın. Böyle AK Partililik mi olur. Bir ittifakı kuruluyorsa onun ruhuna uygun hareket etmelisin. Bizim arkadaşımız çıkmış karşı tarafı destekliyor. Ben ona artık AK Partili demiyorum. Ben AK Parti’nin Finike İlçe Başkanı Osman Aladağ ve yöneticileri başta olmak üzere en alttan, en üstten tüm AK Partili arkadaşlarıma bu karara uydukları için canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu zatı ayırıyorum. Çünkü onlar da artık söz geçiremiyor. Partiden atsalar da olmayacak, dere geçerken at değiştirilmeyeceği için. Bu zat gidip, eşiyle, dostuyla kapı kapı dolaşarak Mustafa Geyikçi’ye oy topluyor. Yemezler Kaan Osman Sarıoğlu, sende, Geyikçi’de siyaseten bittiniz. Sarıoğlu, sende siyaset mezarlığına Geyikçi ile birlikte gömüldünüz. Bu millet 31 Martta ikinizi de sandıkta o mezarlığa gömecek.”


Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Milletvekili Uslu'dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
 
Başkan Türel KONYSİAD Üyelerine Projelerini Anlattı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Milletvekili Uslu'dan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlementerler Asamblesi ...
Başkan Uysal Oyak Sitesi Sakinleriyle Buluştu
Mahalle Muhtarı Mustafa Yılmaz’la birlikte CHP Muratpaşa İlçe Başkanı ...
Başkan Adayı Enç'den Zerdallilik Mahalesinde Soru Cevap Sohbeti
Seçim çalışmalarına Kahvehane toplantılarıyla devam eden Enç Zerdallilik ...
Başkan Sözen :Hedefimiz Side'yi Dünya Arenasına Çıkarmak
Manavgat Belediye Başkanı ve CHP-Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı ...
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 Mart Pazar Günü Antalya'da
31 Mart Yerel Seçimlerinde Antalya'da Cumhur İttifakı Adaylarına Destek ...
Türel: “Şampiyonluk kupasını havaya kaldıracağız”
Cam Piramit’teki esnaf buluşmasına katılan Başkan Menderes Türel, “Antalya ...
Dülgeroğlu, “Yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmedik”
Cumhur ittifakı Millitetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan ...
KKTC Başkonsolosluk Hizmet Binası Açılış Töreni Ertelendi
Antalya'da hizmet vermeye başlayan KKTC Başkonsolosluk hizmet binasının ...
 
 
Başkan Uysal İmar Şölenini Kırcamililerle oynayarak kutladı
Başkan Uysal Muhtarlar ve bölge sakinleri Kırcami’nin imar sorunun çözülmesini ...
Başkan Adayı Enç'den Mehmet Manavoğluya nezaket Ziyareti
AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan adayı Gökçen Özdoğan Enç Muratpaşa ...
Ata’nın gelişi anısına bisiklet turu
Muratpaşa Belediyesi, Antalya Bisiklet Platformu’nu oluşturan bisiklet ...
Başkan Uysal, projelerini tanıttı
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde ...
 
bedava bonus veren-yat kiralama-
 
komşu meclis
 
 
Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
 
Mehmet KESİM
 
 
ORGAN BAĞIŞI HAFTASININ ARDINDAN…
 
Nilgün Bilal
 
 
Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
Büyük Antalya diyor ki...
  Biz Var Ya Sizin İçin Varız
  YAZARLAR
magazinekibi
  ÇOK OKUNANLAR
Byturco
  FOTO GALERİ
Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

Antalya'nın Güzellikleri Sizleri Bekliyor

  ANKET
     
 
Antalya'nın En Önemli Sorunu Nedir

A- Ulaşım

B- Temizlik

C- Elektrik


Sonuçlar Anket arşivi
 
     
  FACEBOOK'TA BÜYÜK ANTALYA
eczane
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
 
  .Künye
  .Iletisim
  .Reklam
  .Sitene EKle
 
 
  .Gündem
  .Politika
  .Spor
  .Ekonomi
  .Sağlık
  .Magazin
  .Kültür & Sanat
  .Yaşam
  .Turizm
  .Polis-Adliye
 
 
  .SİYASİLER
  .Yaşam
  .Çeşitli
 
 
 
 
  .Antalya'nın En Büyük İnternet Gazetesi
  .Antalya Haberleri
  .Antalya Gündem
  .Antalya Yaşam
  .Antalya Turizm
  .Antalya Kültür Sanat
  .Antalya Magazin
  .Antalya Sağlık
  .Antalya Ekonomi
  .Antalyaspor
  .Antalya Politika